Kahve Dünyası’nın Güncel Sanat Projesi

Kahve Dünyası’nın hayata geçirdiği sanat platformu Yanköşe, açılışını Nermin Er’in “Tek Göz Oda” adlı çalışmasıyla yaptı.

Şehrin ortasında rengârenk 120 kuş evi

"Bu projeyle, kuşlara isterlerse barınabilecekleri bir yer önermek, orada geçen insanlara ise üşüyenin sadece kendileri olmadığını hatırlatmak istedim."

‘Yanköşe’ ilk projesi ‘Tek Göz Oda’yı duyurdu

Kahve Dünyası yürütücülüğündeki kar amacı gütmeyen yeni sanat platformu Yanköşe, açılışını Nermin Er’in ‘Tek Göz Oda’ adlı yerleştirmesiyle yapacak.

Ayrı ayrı bir arada

Kahve Dünyası’nın 2017 yılında hayata geçirdiği sanat platformu Yanköşe’nin Özlem Günyol ve Mustafa Kunt tarafından hazırlanan

(Kahve Dünyası)’nın GÜNCEL SANAT Platformu “Yanköşe”de İKİNCİ Proje; AYRIAYRIBİRARADA

Kahve Dünyası’nın güncel sanat projesi Yanköşe; beklenmedik, deneysel güncel sanat eserleri üreten sanatçılara bir ifade alanı açıyor.

“AYRIAYRIBİRARADA – HARFLER, SAYILAR, NOKTALAMA VE DİĞER İŞARETLER” YANKÖŞE’DE

Frankfurt’ta yaşayan ve 13 yıldır birlikte çalışan Günyol ve Kunt’un, Yanköşe’nin bu ikinci edisyonu için hazırladıkları eser, Türkiye Cumhuriyeti anayasa metninin 2017 tarihli güncel halini büyük formatlı bir örüntü görünümünde sunuyor.

YANKÖŞE’DEN YENİ PROJE: YAĞMUR DUASI

Kahve Dünyası’nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği, kâr amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe, 21 Kasım 2018 – 29 Mart 2019 tarihleri arasında Sevince Bayrak ve Oral Göktaş’ın kurduğu SO? Mimarlık ve Fikriyat’ın “Yağmur Duası” adlı çalışmasını sergiliyor.

Kahve Dünyası'nın Güncel Sanat Projesi,"Yağmur Duası"nı Ağırlıyor

Yanköşe'nin bu üçüncü edisyonu için mekâna özel olarak tasarladığı "Yağmur Duası" bu sorulardan yola çıkıyor.

Kahve Dünyası’nın Güncel Sanat Projesi: Yanköşe

Türkiye’nin önde gelen kahve ve çikolata üreticisi Kahve Dünyası’nın hayata geçirdiği Yanköşe, kâr amacı gütmeyen bir sanat platformudur.

Kahve Dünyası’nın Güncel Sanat Projesi Yanköşe “Tek Göz Oda” ile Açılıyor

Kahve Dünyası’nın hayata geçirdiği, kâr amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe, açılışını Nermin Er’in “Tek Göz Oda” adlı çalışmasıyla yapıyor.

Yanköşe: “Tek Göz Oda”

Kahve Dünyası’nın bu yıl hayata geçirdiği kâr amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe, açılışını 21 Eylül 2017 tarihinde Nermin Er’in Tek Göz Oda isimli çalışmasıyla yaptı. Kahve Dünyası Kabataş şubesinin duvarında konumlanan farklı renklerdeki 120 kuş evinden oluşan yerleştirme 16 Mart’a kadar görülebilecek. Yanköşe projesini ve “Tek Göz Oda”yı proje koordinatörü Nilüfer Şaşmazer ve sanatçı Nermin Er ile konuştuk.

İstanbul'un orta yerinde 120 "Tek Göz Oda" giden kuşları çağırıyor: Siz dönünce şenlenecek bu yuvalar...

Yanköşe'nin 15. Uluslararası İstanbul Bienali'nin etkinlikleri arasında yer alan ilk projesi, Kahve Dünyası'nın Meclis-i Mebusan Caddesi, 85 numarada konumlanmış olan Kabataş şubesinin dış duvarı ve onu kesen duvarda, yaklaşık 260 metrekarelik bir alana yayılıyor.

Şehrin ortasında rengârenk 120 kuş evi

Bugünlerde Kabataş, Meclis-i Mebusan Caddesi’nden geçenleri, Nermin Er’in farklı renklerdeki 120 kuş evinden oluşan ‘Tek Göz Oda’ adlı yerleştirmesi karşılıyor.

Yanköşe’de “Yağmur Duası”

Kahve Dünyası’nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği, kâr amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe üçüncü sanat çalışmasına ev sahipliği yapacak. Sevince Bayrak ve Oral Göktaş’ın kurduğu SO?

Yanköşe, “Yağmur Duası”nı Ağırlıyor

Kahve Dünyası'nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği Yanköşe, 21 Kasım 2018-29 Mart 2019 tarihleri arasında SO? Mimarlık ve Fikriyat'ın "Yağmur Duası" adlı çalışmasını ağırlıyor.

(Kahve Dünyası)’nın Güncel Sanat Projesi YANKÖŞE, “Yağmur Duası”nı Ağırlıyor!

Kahve Dünyası’nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği, kar amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe, 21 Kasım 2018-29 Mart 2019 tarihleri arasında Sevince Bayrak ve Oral Göktaş’ın kurduğu SO? Mimarlık ve Fikriyat’ın “Yağmur Duası” adlı çalışmasını ağırlıyor.